• FOCUS TESZT

    a short description of the journal

  • Próba

    a szerkesztőket és a szerkesztői csapat többi tagja..... Leírás.

  • Díké - A Márkus Dezső Összehasonlító Jogtörténeti Kutatócsoport folyóirata

    A Márkus Dezső Összehasonlító Jogtörténeti Kutatócsoport elektronikus folyóirata, a Δίκη – Díké elsősorban, de nem kizárólagosan a komparatisztikai kutatások számára kíván publikációs fórumot biztosítani. A folyóirat szerkesztőinek elsődleges célja az, hogy a kutatócsoport tagjainak lehetőséget biztosítsanak tudományos eredményeik közzétételére, és ezáltal bemutassák a kutatócsoport tevékenységét. Örömmel várják továbbá olyan hazai és külföldi kutatók, oktatók, doktoranduszok tanulmányait, közleményeit és recenzióit is, akik írásukkal hozzá kívánnak járulni az európai jogi kultúra közös gyökereinek és értekeinek feltárásához.

  • Afrika Tanulmányok / Hungarian Journal of African Studies

    Az Afrika Tanulmányok 2007 óta folyamatosan megjelenő interdiszciplináris afrikanisztikai folyóirat. 2018-tól minden évfolyamban önálló angol nyelvű szám is terepet kínál a minőségi tudományos munkáknak, illetve terepbeszámolóknak. Mindezeken keresztül az Afrika Tanulmányok az afrikai társadalmak múltjából, mindennapi jelenéből ragad ki és dolgoz fel izgalmas, érdekfeszítő témákat, valamint afrikai aktorok helyét és lehetséges szerepvállalásait elemzi a 21. század átalakuló nemzetközi rendszerében. A 2021-ben megújított folyóirat a kelet-közép-európai szerkesztésű szaklapok egyik meghatározó képviselőjévé kíván válni az évente legalább kétszer megjelenő magyar nyelvű és minimum egy alkalommal publikált angol nyelvű lapszámaival.

  • Acta Sociologica – Pécsi Szociológiai Szemle

    Az Acta Sociologica Pécsi Szociológiai Szemle alapítója a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának Szociológia Tanszéke. A folyóirat 2005- októberében jelent meg először és éveken át papíralapú kiadásáról a 4D Társadalomtudományi Egyesület gondoskodott. Célunk az volt, hogy fórumot biztosítsunk a Dél-Dunántúli Régióban megvalósuló társadalomtudományi kutatások eredményeit publikálni szándékozó oktatók, doktoranduszok és az egyetemen kívüli kutatók számára.

  • PONTES

     A Pontes a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Történettudományi Intézetének évkönyve. A kiadvány elsősorban az Intézet oktatóinak, hallgatóinak (PhD, MA) és kutatóinak magyar nyelvű, idegen nyelvű rezümével ellátott tanulmányait jelenteti meg. E mellett bemutatja az Intézethez kapcsolódó aktuális kutatásokat, projekteket. A kiadvány a páratlan években az Intézet egészét megjelenítő, tematikus számokkal jelentkezik, a páros években az intézeti tanszékek szerkesztenek korszakos köteteket. A kiadvány nyitott a szakma egésze felé, szívesen fogad tanulmányokat külsős szerzőktől is.

  • Marketing & Menedzsment

    A Marketing & Menedzsment negyedévente megjelenő tudományos folyóirat, a marketingszakma egyetlen akadémiai rangú folyóirata. Az MTA IX. osztályának besorolása szerint C kategóriájú lap.

  • Per Aspera ad Astra

    A Pécsi Tudományegyetem művelődés- és egyetemtörténeti közleményei

  • Nexus

    A PTE BTK közérdekű folyóirata


    A kar elektronikus időszaki kiadványaként évente kétszer jelenik meg a BTK megújult honlapján, valamint az egyetem Open Journal Systems (OJS) rendszerében.

  • Magyar Mentésügy

    Magyar Mentésügy
    A Magyar Oxyologiai Társaság tudományos folyóirata
    XXXIV. évfolyam 1. szám
    Újraindítva: 1981.
    Alapította: a Magyar Mentésügyi Tudományos Társaság, mint a Magyar Oxyologiai Társaság jogelődje

  • Turisztikai és Vidékfejlesztési Tanulmányok

    A 2016-ban alapított Turisztikai és Vidékfejlesztési Tanulmányok negyedévente megjelenő tudományos folyóirat legfontosabb célja, hogy a hazai turizmussal, vendéglátással és vidékfejlesztéssel foglalkozó kutatók tudományos munkáinak egyik fő fórumaként a legújabb eredmények közlésének fontos hazai bázisa legyen. A folyóirat természetesen nyitott továbbá az egyéb, kapcsolódó részdiszciplínák, rokon tudományok (marketing, szociológia, területfejlesztés, urbanisztika) vonatkozó műveinek megjelentetése felé is. A tanulmányok 2019-től nyomatásban és elektronikusan is megjelennek. A TVT elsősorban tanulmányokat, publikációkat jelentet meg, de könyvrecenziók, rövid kutatási összefoglalók megjelentetését, illetve a reguláris számok mellett különszámok szerkesztését is fontosnak tartjuk. A folyóirat nyelve elsősorban magyar, de az angol nyelvű cikkek megjelentetésének erősítése is fontos további célunk.

  • Szociális Szemle

    A Szociális Szemle évente kétszer – júniusban és decemberben – megjelenő lektorált szakfolyóirat.


    A lap a szociális munka tudomány- és szakterületéhez, illetve a társtudományokhoz és társszakmákhoz kapcsolódó elméleti és empirikus tanulmányokat, esettanulmányokat és szakmai reflexiókat, interjúkat, beszámolókat, konferenciacikkeket és recenziókat közöl magyar vagy angol nyelven. Fontos célunk, hogy a szociális munka gyakorlatához közvetlenül köthető, a szakterület módszertani fejlesztéseihez kapcsolódó alkalmazott kutatások, ezen belül különösen az értékelő kutatások számára teret biztosítsunk. Emellett a praxist formáló hazai és nemzetközi tudományos eredmények és társadalmi folyamatok bemutatására is vállalkozunk.

  • Tudásmenedzsment

    Társadalom-és művelődéstudományi periodika


     

  • PTE KTK Műhelytanulmányok

    A Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karának műhelytanulmány-sorozata azzal a céllal indult el, hogy a Karon folyó kutatómunkák számára pre-publikációs felületet biztosítson, így teret adva a szélesebb szakmai közösség bevonására a kutatások módszereinek és eredményeinek megvitatásába. A műhelytanulmány-sorozat elsőroban a közgazdasági és gazdálkodástudományi területre fókuszál, azonban nem zárja ki határterületekről érkező munkák befogadását sem.